top of page

F5 Haber - Mardin’in büyülü atmosferiyle tasarlanan Zamarot 1890 kapılarını açıyor

Tasarım ve uygulamasını 89 mimarlık şirketinin üstlendiği Sosyal Gastronomi Şefi Ebru Baybara Demir’in imzasını taşıyan Zamarot 1890’ın İstanbul lansmanı yapıldı. Göztepe’deki tarihi bir köşkte ‘Gastronomide Geleceğin Tasarımları’ buluşmasında gerçekleşen lansmana Cüneyt Asan, Dilara Koçak, Adnan Şahin, Rıza Sönmez, Türev Uludağ, İbrahim Demir, Murat Güllü, Ufuk Tarhan, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, geçmiş dönem Arnavutluk Tiran Büyükelçisi Ahmet Murat Yörük, gibi gastronomi, sanat, siyaset ve iş dünyasından birçok davetli katıldı.


Ebru Baybara Demir’in Cercis Murat Konağı sunum seremonisiyle başlayan renkli buluşmada konuklar Bedri Ayseli ve Mardin Fasıl Ekibi ve sonrasında DJ Hakan Görür’ün müzikleriyle keyifli saatler geçirdi.


Mardin’in büyülü topraklarında hayatı yeniden şekillenen Sosyal Gastronomi Şefi Ebru Baybara Demir, “23 yıldır Mardin’de yaşıyorum, turizm için gittim, bölgenin kadınlarıyla işini kurup kaldım” dedi. Şehrin ekonomisini turizme yönelttiklerine dikkat çeken Demir, yerel kalkınmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak Zamarot 1890 projesinin önemini dile getirdi.
コメント


bottom of page